Somon DNA nedir?

Somon DNA , polinükleotidler ve hyalüronik asit moleküllerinin cilde enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Protokolü oluşturan moleküller vücudun tamamen doğal elemanlarıdır. Polinükleotidler, somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleridir. Hyalüronik asit ise bağ dokumuzun temel maddesi olup, cildimizin nem dengesini sağlamaktadır.

Somon DNA Nasıl Yapılır?

Uygulanacak alan temizlendikten sonra anestezi sağlayan krem uygulanır .Sonrasında çok küçük iğnelerle neredeyse ağrısız bir şekilde cilt altına enjeksiyon yapılır.

Somon DNA Hangi Sorunları Çözer?

Cildin daha sağlıklı, genç, parlak ve ışıltılı gözükmesini sağlar. Avantajı yaz kış her mevsim yapılabilmesidir. Somon DNA, yüzeysel lekeleri açıp gözenekleri daraltır.

15 günde 1 aralıklarla olacak şekilde, Somon DNA aşısı 4 seans yapılmaktadır.

Somon DNA Kimlere Uygulanmaz ?

Somon dna gençlik aşısı genellikle herkese uygulanabilen bir cilt gençleştirme yöntemidir. Fakat tedbir alınması amacıyla;

  • Diyabet hastaları,
  • Damar tıkanıklığı ve felç geçmişi olan,
  • Kan pıhtılaşma bozukluğu olan,
  • Kalp hastalığı olan

ve gebe olan kişilere uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Somon DNA Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Somon DNA tedavisinden sonra hasta, günlük yaşamına devam edebilir. Yaygın görülen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hassas ciltlerde bazı durumlarda sadece hafif bir kızarıklık olabilir fakat bu durum geçicidir.