Altın iğne nedir?

Kırışıklıkların ciltteki izler ve sarkmanın görünümünü azaltmak için kullanılan cerrahi olmayan bir tedavi şeklidir. Mikro altın iğneli başlıklar sayesinde radyofrekans enerjisini cildin alt katmanlarına kontrollü bir şekilde ileterek kollojen sentezi tetiklenmesini ve iyileşme sürecini uyarır.

Bu işleme PRP ve mezoterapi gibi tedaviler eklenerek işlem daha etkili hale getirilebilir. Altın İğne uçlarının açmış olduğu mikro kanallardan  PRP ve  mezoterapi içeriğinin cilt altı tarafından emilmesi ve cilt altının tedavi sürecine hızlı bir şekilde cevap vermesi sağlanır.

Altın iğne kullanım alanları

 1. Yüzdeki ince kırışıklıklar
 2. Boyun, kol, gıdı gibi alanlardaki form kaybı ve sarkmalar
 3. Akne, yanık , yara izleri
 4. Gebelik ve kilo alma sonrası oluşan çatlaklar

Altın iğne nasıl yapılır?

İşlem öncesi uygulama alanı temizlenir ve anestezi etkisi olan krem uygulanır. Ucuna altın iğne başlığı takılan radyofrekans cihazı cilde temas ettirerek cilt taranır. Altın iğneler ayarlanmış derinlikte cilde ani giriş çıkışlar yapar .  Bu sayede cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden cilt altı tabakasında kollajen  üretimi tetiklenir.  Altın iğnelerin iletkenliği sayesinde cilt altına en yüksek enerji gönderilir.

İşlem sonrasında ciltte pembemsi bir kızarıklık oluşabilir. 1-2 gün içinde kendiliğinden geçer. Hasta uygulamanın ardından kısa sürede normal yaşamına dönebilir.

Avantajları

 1. Herhangi bir pullanma, kabuklanma ve soyulma olmaz
 2. İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilir.
 3. Uzun süren bir etkiye sahiptir
 4. Yazın da uygulanabilir
 5. Tüm cilt tipi ve cilt rengine uygun bir tedavi şeklidir
 6. Sonuçların başarısı klinik testlerle kanıtlanmıştır.
 7. Kısa sürede sosyal hayata geçer